Jak odkwasić organizm stosując naturalne metody? Sprawdź, co musisz zrobić!

Zakwaszenie organizmu może mieć różne przyczyny. Niewłaściwa dieta i stresujący tryb życia to najczęstsze przyczyny. Jednak przywrócenie równowagi w organizmie jest możliwe. Wystarczy zastosować kilka prostych kroków. Z dzisiejszego tekstu dowiesz się, jak odkwasić organizm stosując naturalne metody.

Jakie są najpopularniejsze przyczyny zakwaszenia organizmu?

Problem związany z zakwaszeniem organizmu znają doskonale sportowcy. Popularne zakwasy są właśnie jednym z objawów zaburzenia gospodarki kwasowo - zasadowej w ciele człowieka. Drugim powodem występowania takiego zjawiska jest intensywna dieta, która prowadzi do odwodnienia, a nawet początków lekkiego wyjałowienia organizmu z substancji odżywczych. Dlatego tak ważne jest rozsądne odchudzanie, ponieważ niewłaściwie metody mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Trzecią przyczyną zakwaszenia jest niezdrowy tryb życia. Posiłki oparte na fast foodach, spożywanie dużych ilości alkoholu oraz kawy. To prowadzi do złego samopoczucia, bólów głowy i kłopotów ze stawami.

Jak odkwasić organizm przy pomocy diety? Zdecyduj się na produkty o odczynie zasadowym

Najważniejsza w przywróceniu równowagi kwasowo - zasadowej jest dieta. Dzięki niej możesz odwrócić negatywne konsekwencje zakwaszenia. W związku z tym, że ciało zdominowane jest przez kwasy, musisz zdecydować się na posiłki o odczynie zasadowym. Należą do nich przede wszystkim soki z buraków, sok z marchwi, a także olej lniany. Te produkty powinny znaleźć się w Twoim nowym jadłospisie. Bardzo dobrym pomysłem jest również spożywanie cytrusów, najlepiej cytryn, bananów oraz arbuzów. 

Spożywaj pięć niewielkich posiłków dziennie, co dwie, trzy godziny

Jak odkwasić organizm przy pomocy zmiany nawyków żywieniowych? Uzupełnienie diety o cytrusy, olej lniany i soki z buraków oraz marchwi to jest krok w dobrą stronę. Bardzo ważna jest również regularność posiłków. Dlatego spożywanie pięciu posiłków dziennie w odstępach dwóch lub trzech godzin spowolni procesy trawienne. Dlaczego to ma znaczenie? Między innymi przyswajanie przez organizm posiłków również może prowadzić do zakwaszenia. W związku z tym ten proces trzeba maksymalnie wydłużyć i nie dopuścić do pustego żołądka.

Pij szklankę ciepłej wody z miodem o poranku

Ostatnim naturalnym sposobem na to, jak odkwasić organizm, jest jedna szklanka ciepłej wody z miodem. Dlatego warto wyposażyć się w słoik naturalnego miodu. Taki rytuał każdego ranka pomoże wrócić do formy. Oczywiście należy również pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów w ciągu całego dnia. Najlepiej powyżej dwóch litrów wody niegazowanej. Te wszystkie elementy wprowadzone do codziennego funkcjonowania są gwarancją powrotu do odpowiedniej dawki kwasowo - zasadowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl