Jak pozbyć się wody z organizmu naturalnymi sposobami? Podpowiadamy, co jest naprawdę skuteczne

Gromadzenie się wody w organizmie jest przypadłością wielu osób. Borykają się z tym głównie kobiety, szczególnie w trakcie drugiego cyklu miesiączkowego. Przyczyn cellulitu wodnego, uczucia ciężkości oraz opuchnięcia należy szukać w odwodnieniu i nadmiarze sodu w diecie. W dzisiejszym materiale podpowiadamy, jak pozbyć się wody z organizmu naturalnymi sposobami.

Zwiększ spożycie błonnika i przyspiesz metabolizm

Woda w organizmie gromadzona jest w różnych częściach ciała. W okolicach ud, kostek u stóp i wokół piersi możesz czuć obrzmienie. To przekłada się na wzrost wagi, czasem nawet o trzy kilogramy. Powodem magazynowania wody są zbyt małe ilości płynów oraz dieta bogata w słone produkty lub zawierające sód. Część płynów kumulowana jest również w jelitach. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się wody z organizmu, przede wszystkim zwróć uwagę na produkty bogate w błonnik. Nasiona chia ora siemię lniane, działają stymulująco na układ trawienny. Lepsza perystaltyka jelit redukuje poziom wody i poprawia samopoczucie.

Pij większe ilości wody oraz naturalnych soków

Paradoksalnie powodem gromadzenia się wody w organizmie jest zbyt mała dawka płynów. Ciało magazynuje wodę, ponieważ wyczuwa, że jest jej mniej, niż powinno być. Skutkiem lekkiego odwodnienia są problemy z koncentracją, rozdrażnienie oraz bóle głowy. Dlatego szukając odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się wody z organizmu, zwróć uwagę na ilość spożywanych płynów. Minimalnie 1,5 litra wody dziennie, a także innych napojów. Dlatego jeśli smak czystej wody jest dla Ciebie zbyt mało wyrazisty, uzupełnij dzień naturalnymi sokami.

Zrezygnuj ze słonych przekąsek

Frytki, paluszki solone i orzeszki, to tylko niektóre ze słonych przekąsek, które wpływają negatywnie na Twoje ciało i powodują gromadzenie wody. Dlatego jeśli chcesz czuć się lepiej i zapomnieć o problemie związanym z ciężkością oraz złym samopoczuciem, zastąp niezdrowe jedzenie innymi produktami. Jogurt naturalny z wiórkami kokosa lub pyszna sałatka z dodatkiem oleju lnianego, to najlepszy kierunek w pozbywaniu się nadmiaru wody z organizmu.

Jak pozbyć się wody z organizmu przy pomocy aktywności fizycznej?

Na koniec najbardziej oczywista rzecz. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego jeśli głowisz się, jak pozbyć się wody z organizmu, zacznij regularnie ćwiczyć. Ruch jest powodem wysiłku, który przekłada się na zwiększone wydzielanie potu. To prosta droga do utraty wody, także tej zalegającej w różnych miejscach. Oczywiście decyzja o regularnym treningu powinna być uzupełniona o zmianę diety, żeby zapewnić sobie wszystkie niezbędne substancje odżywcze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl