Naturalny olej lniany - jak stosować go w codziennej diecie?

Istnieje wiele produktów, które powinny na stałe pojawić się w naszej diecie, jak olej lniany. Jak stosować ten gatunek? Z popularnymi olejami łączy go sporo, ale jednak nie wszystko. Warto poznać specyfikę tego oleju, żeby dobrze wykorzystać jego potencjał.

Prymus wśród olejów roślinnych

Tłuszcze to substancje, które rodzą różne skojarzenia, zwykle negatywne. Tymczasem ich rola w codziennej diecie jest niezwykle ważna. Usprawniają działanie organizmu, ułatwiają także wchłanianie tych witamin, które rozpuszczają się wyłącznie w tłuszczach. Jednym z ciekawszych produktów w tej kategorii jest olej lniany. Jak stosować ten gatunek? Warto sobie uświadomić, że jest źródłem kwasów omega, których nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować. Można je dostarczyć tylko z zewnątrz, najlepiej wraz z posiłkiem. Olej tłoczony z lnu polecaną dietetycy. Działa podobnie jak siemię lniane, więc poprawia metabolizm, pomagając zrzucić zbędne kilogramy.

Uniwersalny olej lniany - jak stosować u osób dorosłych

Szukając odpowiednich tłuszczów, warto wybierać te naturalne. Można je znaleźć w sklepie Naturalny Olej. Najlepszy produkt uzyskuje się poprzez tłoczenie dojrzałych ziaren lnu bez ich podgrzewania i poddawania rafinacji. W procesie produkcji nie stosuje się także utrwalaczy i konserwantów. W efekcie powstaje olej, którego trwałość od wytłoczenia wynosi około trzech miesięcy. Gotowy produkt należy w tym czasie spożyć, później kwasy tłuszczowe ulegają rozpadowi. Jaka dawka wystarczy dorosłej osobie? Przyjmuje się, że około 3-4 łyżki dziennie, dodawane do posiłków. Oleju nie należy podgrzewać. Najlepiej polać nim gotową sałatkę lub dodać do dressingu, posiłku dla dziecka, a nawet dietetycznego koktajlu.

Właściwe przechowywanie

Osoby, które dbają o dobrą jakość, z pewnością sięgną po olej lniany. Jak stosować go w kuchni? Kluczowe jest właściwe przechowywanie. Można o nie dopytać także producenta. Olej tego typu źle znosi miejsce nasłonecznione i ciepłe. Butelkę, nawet nieotwartą, warto więc włożyć do lodówki. Ze względu na krótki termin przydatności do spożycia, najlepiej nie kupować oleju w butelce o większej pojemności, jak pół litra. Smak produktu jest delikatny z lekką nutką goryczki. Jeśli wrażenie po spróbowaniu jest mocniejsze, najprawdopodobniej doszło do zjełczenia produktu.

Oleju lnianego, mimo że należy do kategorii superfoods, nie powinno się nadużywać. Stosowanie oleju nie eliminuje automatycznie z diety siemienia lnianego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl