Olej lniany: przechowywanie i właściwości

Od dawna mówi się już, że tłuszcze są niezbędne do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Jednak należy wybierać je w sposób świadomy i rozważny. Do odpowiedniego funkcjonowania naszego mózgu, serca, układu krwionośnego, konieczne jest dostarczenie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza Omega-3. Wśród produktów, które nam w tym pomogą, na pierwsze miejsce wysuwa się olej lniany. Przyjrzyjmy się więc właściwościom i sposobowi przechowywania oleju lnianego.

Wspomaganie leczenia chorób cywilizacyjnych

Olej lniany jest niekwestionowanym królem kwasów tłuszczowych Omega-3, zawiera w swoim składzie aż 56% wielonienasyconych kwasów. Ani olej rzepakowy, ani też słonecznikowy, nie mogą się z nim równać. Według badań naukowych, olej lniany nie tylko zapobiega rozwojowi takich przypadłości jak cukrzyca, schorzenia układu krążenia lub też nowotwory, ale wręcz może spowodować ich regres. W oleju tym znajduje się również bogactwo witaminy E, znakomitego przeciwutleniacza, zwanej także witaminą młodości. Olej lniany, jego przechowywanie we właściwy sposób oraz technika produkcji, zapewniają nam trwałość zawartych w nim kwasów, witamin i mikroelementów. Mówiąc o oleju lnianym, należy koniecznie podkreślić jego wartość w walce z depresją. Poprzez ochronę komórek przed wolnymi rodnikami, buduje oraz kontroluje właściwą równowagę hormonalną, która z kolei zapewnia nam dobry nastrój, zmniejszenie epizodów depresyjnych oraz zaburzeń nerwowych.

Przechowywanie oleju lnianego 

Aby olej lniany zachował swoje dobroczynne moce, należy go przechowywać we właściwy sposób. Zawsze kupujmy olej lniany jedynie z lodówki, pakowany w szklane ciemne butelki. Tylko taki sposób jego pakowania i przechowywania, zapewni olejowi lnianemu zachowanie jego właściwości. Ciemne butelki, w które powinien być rozlewany, zapewniają odizolowanie go od światła słonecznego, które niestety nie pozwala zachować mu wszystkich jego zalet. 

Ważne aby, przechowywać olej lniany tylko w lodówkach. Najlepszy dla niego zakres temperatur to  od 4 do 10oC i tylko zachowanie takiego przedziału zapewnia mu trwałość, świeżość oraz wszelkie jego właściwości. 

Tylko takie przechowywanie oleju lnianego pozwoli zachować mu kwasy Omega-3 i Omega-6, które pod wpływem ciepła, światła słonecznego i powierza tracą niestety swoje dobroczynne właściwości.

Pamiętajmy, że aby zapewnić właściwe funkcjonowanie naszego organizmu, wystarczy zażyć zaledwie 3-4 łyżki oleju lnianego dziennie. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze pojemności butelki oleju lnianego, gdyż przechowywanie go w lodówce jest warunkiem koniecznym, a okres przydatności do spożycia krótki.

Warto sięgnąć po ten specyfik z apteki Matki Natury, gdyż tłoczony na zimno olej lniany jest niezbędnym suplementem diety, który pomoże zachować dobre zdrowie, witalność i wpłynie na zapobieganie wielu chorobom cywilizacyjnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl