NATURALNE, ZIMNOTŁOCZONE, NIERAFINOWANE OLEJE ROŚLINNE Z NASZEJ OLEJARNI

Naturalne Oleje roślinne tłoczone są w Rodzinnej Olejarni, pod naszym czujnym okiem, na tradycyjnych prasach ślimakowych. Dlaczego Naturalne? Ponieważ nie są w żaden sposób „ulepszane” czy poddawane zbędnym procesom mechanicznej filtracji. Przechodzą one najprostszą możliwą drogę od ziarenka do oleju na Waszych stołach.

Na smak, zapach i barwę oleju największy wpływ ma jakość ziarna, z którego olej jest tłoczony, a my wiemy bardzo dobrze jak zadbać o to, aby ziarenka były jak najwyższej jakości. Wiemy także, że od gatunku ziarna, metody uprawy i nawożenia, czystości, sposobu przechowywania oraz samego tłoczenia zależy jakość naszego Naturalnego Oleju – dlatego właśnie jesteśmy obecni na każdym etapie, doglądamy i uczestniczymy w każdym procesie.

Nasz Naturalny Olej zarówno rzepakowy, z czarnuszki czy konopny – każdy jeden, tłoczony jest w niskiej temperaturze, a używane przez nas tradycyjne prasy ślimakowe, w wolnym tempie przekształcają ziarenka w naturalny, nierafinowany olej o charakterystycznym zapachu, smaku i niepowtarzalnej barwie. Niska temperatura tłoczenia i dbałość o ziarno sprawiają, że Naturalne Oleje nie mają goryczki i zachowują wszystkie dobroczynne wartości pochodzące z ziarna. Po wytłoczeniu olej przechodzi grawitacyjne oczyszczanie – czyli sedymentację. Jest to proces naturalny, polegający na odstawieniu oleju na czas potrzebny, aby drobinki ziarenek wytłoczonych razem z nim opadły na dno zbiornika. Tak właśnie powstaje „czysty” olej, który na miejscu jest butelkowany i rozsyłany do Was.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl