O nas

 Nasza Rodzinna Olejarnia

W niewielkiej miejscowości pod Wałbrzychem (tak! Tym od Złotego Pociągu, Zamku Książ, zamkniętych kopalń i biedaszybów), a w sumie w przysiółku Nowa Wioska, z dala od zgiełku miasta, na 10ha łące od 2001 roku prowadzimy rodzinne miejsce wypoczynku jakim jest Gościniec Nowa Wioska. Na początku mieliśmy Pokoje Gościnne i Restaurację serwującą Staropolskie Smaki i Przysmaki, potem otworzyliśmy tutaj niewielką, Rodzinną (bo jak mogłoby być inaczej!) Mini Olejarnię. W kuchni naszego Gościńca w 2012 roku stanęła niewielka maszyna do tłoczenia oleju, a my w przerwach między serwowaniem posiłków lub w czasie wolnym, zasypywaliśmy ją malutkimi, złocistymi ziarenkami – tak właśnie rozpoczęliśmy tłoczenie Naturalnego Oleju Lnianego. Olej sprzedawaliśmy tylko lokalnie do sklepików ze zdrową żywnością oraz w naszym Gościńcu. Naturalny Olej Lniany sprzedawał się bardzo dobrze, a nasi Goście i Klienci pytali o inne oleje… Sprowadziliśmy więc trochę większą maszynę do tłoczenia oleju na zimno, teścia pozbawiliśmy gabinetu i założyliśmy w jego miejscu Rodzinną Olejarnię. Zaczęliśmy tłoczyć oleje także z innych ziaren takich jak wiesiołek i czarnuszka, następnie był kokos i rzepak, a potem to już się „potłoczyło”!

 

Obecnie nasza Rodzinna Olejarnia jest nieco większa, ale nadal znajduje się tutaj, w Gościńcu Nowa Wioska, nieopodal nas po to, abyśmy mogli bezustannie doglądać tego co się tłoczy i jak się tłoczy! Z resztą teraz nie tylko się tłoczy ale też kręci i mydli… No, ale wróćmy do samej Olejarni – miejsca dla nas wyjątkowego, w którym tłoczone są na zimno, na tradycyjnych prasach ślimakowych nasze Naturalne Oleje, gdzie dbamy o czystość ziaren, i w którym je dodatkowo w naturalny sposób oczyszczamy. Oleje są sedymentowane grawitacyjnie – czyli w naturalny sposób pozbawiane drobinek ziarenek wytłoczonych wraz z olejem. To tutaj nalewamy i pakujemy oleje oraz inne dostępne u nas naturalne produkty w paczki, które wysyłamy do Was!

A że kręcimy i mydlimy… no tak! Chcemy, aby większość sprzedawanych przez nas naturalnych produktów powstawała u nas – tutaj na miejscu, po to, aby móc dostarczać je do Was, w najkrótszym czasie od ich wytworzenia, wytłoczenia czy ukręcenia. I tak na miejscu – oczywiście w osobnym i dostosowanym do tego pomieszczeniu - powstają nasze czyste Mydła, których bazą są Naturalne Oleje. Mydła wytwarzane są ręcznie, a my sami destylujemy potrzebną do nich wodę. U nas leżakują i dojrzewają, aby być wydajnymi, kremowymi, mydlanymi kostkami pełnymi witamin i minerałów potrzebnych skórze.

Co do kręcenia to dopiero raczkujemy, ale dość sprawnie! Chcemy, aby z naszych ziarenek, po ich lekkim podprażeniu powstawały u nas Naturalne Masła Orzechowe takie jak te, które już sprzedajemy, a może nawet jeszcze lepsze! Dlatego kupiliśmy maszynę i na razie próbnie sami prażymy i sami kręcimy niewielkie ilości – oglądamy, smakujemy i tworzymy wyjątkowe orzechowe smaki.

Jak wiecie w naszej Rodzinnej Olejarni obok Naturalnych Olejów i Mydeł, które robimy na miejscu mamy także inne naturalne produkty. Większość przyjeżdża do nas z niewielkich manufaktur rozsianych po całej Polsce, niektóre od lokalnych producentów – wszystkie jednak są przez nas sprawdzone i w większości wytwarzane, tłoczone czy kiszone tylko dla nas. Mamy też produkty wyjątkowe takie jak Oliwa z Oliwek czy Ocet Balsamiczny, które przybywają do nas z daleka bo ze słonecznej Hiszpanii i Italii. Dlaczego aż stamtąd? Bo tam są najlepsze, bo tam robią je w naturalny sposób, w małych manufakturach posiadających własne sady. Wszystko po to, aby każdy sprzedawany przez nas produkt był najwyższej na rynku dostępnej jakości, przy zachowaniu naturalnych metod wytwarzania! Sprzedajemy je pod naszą marką Poletko.

Poletko to na pozór tylko malutkie pole uprawne. Dla nas to jednak coś wyjątkowego – to logo, którym opatrzyliśmy sprzedawane przez nas produkty, zarówno te które wytwarzamy na miejscu jak i te, które są robione specjalnie dla nas. Nasze oleje, soki, octy, miody, masła orzechowe czy mydła powstają w oparciu o proste receptury, a ich właściwości pochodzą wprost z nieulepszanej niczym natury – dlatego właśnie chcieliśmy je wyróżnić. Nasze logo Poletko to twór nie przypadkowy, ma piękną linię przywodzącą na myśl odległy, słoneczny horyzont i układa się w niewielki pagórek dokładnie taki jak ten za naszym domem. Literka o to malutkie nasionko, z którego tak jak w naturze w końcu urośnie piękny i zdrowy kłos. Nasz kłos ma 9 ziarenek - a to liczba nieprzypadkowa, w wielu kulturach symbolizująca szczęście i długie życie. Wierzymy szczerze, że naturalne produkty z naszej Rodzinnej Olejarni są wstanie wspomóc i jedno i drugie.


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl