Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o miodzie wielokwiatowym

Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o miodzie wielokwiatowym

Jednym z najpopularniejszych rodzajów miodów jest miód wielokwiatowy, określany także miodem tysiąca kwiatów. Powstaje z nektaru różnego rodzaju kwiatów, a także krzewów, drzew, jest zbierany w różnych porach. Jego kolor może zmieniać się w zależności od tego gdzie, z czego i kiedy był zbierany. Wielokwiatowe płynne złoto ma bardzo przyjemny, słodki smak, żółty kolor, jest uniwersalne i pasuje większości miodowych amatorów. Jest to najchętniej spożywany miód w Polsce i jeden z najpopularniejszych na całym świecie.

 

Różnorodny i pyszny

Zmienność składników tego miodu wpływa także na jego kolor i szybkość krystalizacji. Miód wielokwiatowy jest dość gęsty, może być herbaciany, bursztynowy, czasami mieć zielonkawy refleks. Letni będzie ciemniejszy niż wiosenny. Gdy skrystalizuje, jaśnieje, nawet do barwy jasnokremowej. Pachnie dość intensywnie, można w nim wyczuć charakterystyczny aromat wosku pszczelego. Jest słodszy od cukru i zawiera od niego mniej kalorii, jest zatem doskonałą alternatywą dla białego cukru.

 

Na zdrowie

Miód wielokwiatowy zawiera w sobie całe bogactwo wspaniałych substancji odżywczych które pozytywnie oddziałują na organizm. W jego składzie można wyróżnić dużą zawartość cukrów prostych: glukozy i fruktozy, kwasy organiczne, na przykład cytrynowy, jabłkowy i glukonowy, enzymy, substancje o działaniu przeciwbakteryjnym i biopierwiastki. Miód tysiąca kwiatów ma sporo krzemu, fosforu, żelaza, magnezu, wapnia i potasu, witaminy z grupy B, A, kwas foliowy, biotynę i kwas pantotenowy.

Osoby potrzebujące zdrowego i szybkiego zastrzyku energii mogą z powodzeniem sięgać po miód wielokwiatowy. Mieszanka pyłków wielu kwiatów pomoże astmatykom i alergikom w walce z katarem siennym. Po ten słodki przysmak warto sięgać, aby wzmocnić swój układ odpornościowy, przy przeziębieniach, zmaganiach z infekcjami bakteryjnymi i przy nadmiernym zmęczeniu. Ten rodzaj miodu pozytywnie wpływa na regulację pracy układu krążenia i układu pokarmowego, działa osłaniająco na żołądek, wspiera proces detoksykacji wątroby i wspomaga przemianę materii. Jego przeciwbakteryjne właściwości przeciwdziałają rozwojowi próchnicy zębów. Miód tysiąca kwiatów ma lekko nasenne działanie i pomaga przy zmaganiach z nerwicami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl